Triumf Urbana a Čurlejovej na 20. ročníku Furčianskeho maratónu

27.03.2024

V sobotu 8. apríla sa uskutočnil 20. ročník Furčianskeho maratónu. Túto športovú akciu už pravidelne podporuje aj mestská časť Košice-Dargovských hrdinov. Preteky zorganizoval O5 Bežecký klub Furča, ktorý založili v roku 2004. Maratónska súťaž prebiehala na trati v lesoparku po promenádnom chodníku na Zelený dvor a späť (šesť kôl). Do cieľa maratónskej trate dobehlo celkovo 41 účastníkov.

Víťaz v mužskej kategórii Jozef Urban (čas 2:54:16 h) sa stal držiteľom Putovného pohára Memoriálu Štefana Semana. Na druhom mieste skončil Adrian Dovala (3:15:15 h), tretiu priečku obsadil Jozef Čurlej (3:17:25 h).

Víťazka v ženskej kategórii Eva Čurlejová (3:32:51 h) sa stala držiteľkou Pohára starostu mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov. Na druhom mieste dobehla Jana Fottová (4:09:22 h), tretie miesto pripadlo Eve Markovej (4:13:05 h).

Furčiansky maratón je súčasťou dvojkombinácie maratónov v našej mestskej časti. Sčítavajú sa dosiahnuté časy na Furčianskom maratóne a na eXtrém maratóne.