Na 21. ročníku eXtrém maratónu zvíťazili Pavúk a Butoracová

29.07.2024

V sobotu 27. júla sa uskutočnil 21. ročník eXtrém maratónu, ktorý je považovaný za jeden z najťažších maratónov na Slovensku. Preteky organizuje O5 Bežecký klub Furča a medzi partnerov podujatia už tradične patrí aj mestská časť Košice-Dargovských hrdinov.

Víťazom v mužskej kategórii sa stal Marián Pavúk (3:01:56 h), na druhom mieste dobehol Jozef Čurlej (3:08:06 h), tretiu priečku obsadil Marek Mockovčiak (3:09:58 h). Víťazkou v ženskej kategórii sa stala Ivana Butoracová (3:23:11 h), na druhom mieste skončila Eva Čurlejová (3:39:49 h), tretia bola Michaela Káčerová (3:56:07 h).

Spomedzi 43 bežcov a bežkýň dobehlo do cieľa 36. Náročná trať viedla po promenádnom chodníku v lesnom prostredí na Zelený dvor, ďalej po starej ceste smer Budimír, po obrátku a späť, mala prevýšenie takmer 600 metrov.